Szabadegyetem

Előadások és táncház; ahol a néptáncos közösség és a budapesti fiatal értelmiség keresztmetszete találkozik

IMG_1030_F.E.

(megjegyzés: “Értelmiségi, aki értelmet ad az életének.” – Bibó István)

A kéthetente csütörtökön megrendezésre kerülő esemény célja, hogy lehetőséget biztosítson az értékkel teli szórakozásra és ismerkedésre, mindemellett a tudásszomj csillapítására is. A táncházzal egybekötött eseményen ugyanis szakmájuk elismert képviselői beszélnek egy-egy témáról, az előadást pedig beszélgetés, vita követi. Ezután veszi kezdetét a folkkocsma és táncház, ahol a mulatni és szolidan fröccsözni vágyók is jól érezhetik magukat.

Ezzel a programmal szeretnénk találkozási platformot biztosítani, hogy kialakulhasson egy olyan informális intézmény a város szívében, amely kiváló kiinduló pontja lehet különböző transzdiszciplináris dialógusoknak.

A belépés ingyenes.

A szabadegyetemeken készült fotókat lásd: http://folkembassy.hu/#p=502

Előadónk voltak:

Dr. Agócs Gergely – néprajzkutató, Népművészet Ifjú Mestere, 2012 óta a Magyar Néprajzi Társaság Néptánc-Népzene Szakosztályának elnöke, 2003 Le Monde de la Musique Choc de l’ Année díj, 2007 MMA Kodály Zoltán emlékdíj

Bakos Zsolt – katolikus lelkipásztor

Dr. Berán Ferenc – erkölcsteológus, Budapest-Újlak Plébánia plébánosa

Békés Márton – történész, politológus, szerkesztő

Berecz István – kétszeres Aranysarkantyú-díjas táncos, Fölszállott a Páva 2012 győztes

Both Miklós – zeneszerző, előadóművész, Fonogram-díj, Budai-díj

Csillag Péter – a Nemzeti Sport újságírója, Junior Prima-díj

Dunai Márk Bence – Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa (Adelaide, Ausztrália)

Endrődi Judit – néprajzkutató, geográfus, a Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjasa (Colorado, USA)

Ferdinandy György – novellista, költő, kritikus, A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje

Cseh Zsombor – Irán-szakértő, az Eupolisz Utazási Iroda túravezetője

Csender Levente – Nemzeti Kulturális Alap alkotói ösztöndíj 2011

Dr. Gábris Gyula – geográfus, földrajztudós, egyetemi tanár, MTA doktora

Galán Angéla – televíziós újságíró, Junior Prima díj

Gryllus Dániel – Kaláka, a Gryllus Kiadó vezetője, Kossuth-díj, Artisjus-díj

Prof. Haraszti György – történész, egyetemi tanár, HDKE kuratóriumi elnök

Halmos Attila – prímás, Tükrös Együttes

Dr.Hermann Róbert – történész, A Magyar Érdemrend középkeresztje

Dr.habil.Horváth Miklós – hadtörténész, egyetemi tanár, MTA doktora, Zrínyi Miklós-díj

Dr.Illyés Mária – művészettörténész, filológus

Kalina Veronika – etnográfus

Kelemen László – Ökrös Együttes, a Hagyományok Háza főigazgatója, A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

Dr.Kovács István – történész, volt krakkói főkonzul, költő, író, műfordító, A Magyar Érdemrend középkeresztje, MMA tag, a történettudomány kandidátusa

Kun Attila – a Közép-Európa Táncszínház művészeti vezetője

Dr.Langó Péter – régész, történész, MTA tag

Megadja Gábor – eszmetörténész

Dr.Megyesy Jenő – a Miniszterelnök főtanácsadója

Muszka György – kalotaszegi táncos

Nucu Baraianu – szamosújvári prímás

Pelle Veronika – kommunikáció oktató

Dr. habil. Salát Gergely – sinológus, szociológus, az ELTE Konfúciusz Intézetének kutatásvezetője

Dr.Sárkány Mihály – néprajzkutató, MTA Néprajztudományi Intézet Etnológia Témacsoport vezetője, Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt

Sebő Ferenc – A Zeneakadémia címzetes tanára, MTA Zenetudományi Intézet munkatársa, Hagyományok Háza szakmai igazgatója, A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje /polgári tagozat/, Kossuth-díj, Prima díj, A Nemzet Művésze

Szalóki Ági – népdalénekes

Széki Soós János – író, költő

Szesztay Ádám – a Külügyminisztérium Stratégiai Főosztályának vezetője

Szöllősi György – a Puskás Akadémia kommunikációs igazgatója, a magyarországi FourFourTwo magazin főszerkesztője

Varga István „Kiscsipás” – kalotaszegi prímás

Zámborszki Ákos – filmrendező

Zsonda Márk – néprajzkutató, régész, a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa (Chaco, Argentína)

Zsódi Viktor Sch. P. – a budapesti Piarista Gimnázium teológia tanára

 

 

eloadas_tanchaz-20